Pazar, Kasım 18, 2007

Güzel Günlerin Ardından

Bir taraftan git dünyanın en güzel günlerinden birini yaşa, en çok özlediğin, en çok değer verdiğin birisiyle, hayal gibi bir gün geçir, öbür taraftan eve gel çok daha başka ama yine de çok önem verdiğin başka bir hususta darbe ye, aklına yine o frankeştayn gibi herifin o arabesk ruhu dorukta parçası gelsin : "benim hayatım hep keder, bitsin artık Allahım ne olur yeter..."

Hayatımda en çok ama en çok istediğim şeylerden birisidir, şu müzik konusunun bir hale yola girmesi, istediğim türde bir şeyler yapabilmek, yaptığım türde iyi olabilmek, çok çok keyif almak, dinleyenlere de çok çok keyif vermek, ama arkadaş; olmayacağı varsa da olmuyor herhalde bir işin. Tam of süper oldu, cuk oturdu derken bir şeylere, bir bakıyorsun ki aslında sen öyle farzetmişsin durumu, sana öyle gelmiş diyelim ya da.

Bakalım bir gün hakikaten oh be istediğim şekilde gidiyor sonunda müzik işlerim diyebilecek miyim hiç? Yoksa boyna böyle "5 sene önce neyse şu an da o" şeklinde, hiç bir ilerleme kaydetmeksizin aynı noktada bomboş durup, kederlenecek miyim.

Hayır anlamadığım noktalarından en hakikatlisi şu ki, resmen müziğe verdiğim önem kadar tüm enerjimi tüm gücümü harcadığım tek tük şey var kafamda, hani derler ya derslere böyle hevesle yaklaşsam birinci olurum diye, resmen o hesap, gel gör kü tüm çaba tüm emek bir anda boşa gidiyor gibime geliyor yine de. Neyse dua edelim de boşa gitmesin, bir çok proje iyi hoş ama benim merkezinde olduğum projem de inşallah gönlümden geçtiği kadar güzelleşir bir gün.

Adama hak vermemek elde değil şu noktada. *adamların kadroya koş*

Pazar günü de böyle kederli mi olunurmuş arkadaş demeyin, bir ton da ödevim işim gücüm var akşama ise hobareyko adlı bir mühim işim daha var, ama az vakitte çok işler yapmanın zamanı geldi. Güzel bir yazı bile yazamıyorum, hadi gülümse. (dünyanın en korkunç sözlü şarkıları no3)* Hava sıcak diye şemsiye altında çalacak kadar da lakayt bir insandım hey gidi hey.

11 yorum:

Sevi. dedi ki...

emir bey'ciğim, pazar sabahı yazdığın ve okuduğum bu yazıdan etkilenmemek mümkün değil. danışman'da konuştuğumuz gibi; ne kadar çevre, torpil, fitil ve saire gerekse de bir yerlere ulaşmak için, sanırım en zevklisi onlar olmadan ulaşmak oraya. yine mi güzeliz, yine mi çiçek dizelerini, yine mi genciz yine mi dehşet olarak değiştirebiliriz sanırım. fenerbahçe'de oynayan semih'in 27 yaşına gelip, hala genç semih olarak anılması, "genç semih'in acıları" isimli bir şiire bile konu olabilir, fakat biz gerçekten genciz kaldı ki canım bitanem özlü'm tezer'in dediği gibi, "insan 20'li yaşlarda ya sistemin içinde kaybolup gider, ya da var olur."

bizi anlamamaları, onlara, bir şekilde, anlatamamamız anlamına gelmemeli.

kasvetli pazar monologumu kapatmadan önce sana "gloomy sunday" isimli şarkıyı ithaf ediyorum emir bey'ciğim. youtube'dan bi dinle.(çok cover'ı yapıldı, billie holiday tercihimdir lakin.) beğeneceğinden kuşkum yok.

taş plaktan kaydedilmiş orjinal-macarca- versiyonunu da yollarım büyük bir zevkle deyip, (fiyaka'ya koş) kasvetli ve mutlu bir pazar günü dilerim.

cheshirecatunderthebed dedi ki...

ön sıradaki teyzelerde kendimi merveyi melisi gördüm.bilmem artık bir anlam çıkartıver bundan

gülş dedi ki...

efenim ilerde tüm kulis beyaz dekore edilsin, 7.5 C sıcaklıkta domates suyu servis edilsin yoksa konsere çıkmam diyeceğiniz günlerin de geleceğine eminim, umut bir işi başarmada en önemli motivasyon siz benden de iyi bilirsiniz ki..

korkunç arabesk canavarı dedi ki...

o iş oluuuuuuuur.

tuhaffiye dedi ki...

sanki kızın dövmesi o. hihohaha.

Adsız dedi ki...

nota sehpasında asılı duran mandalın rengi ne güzeldir.
bu da post ile alakasız bir comment olarak tarihe geçsin.

---OPTiO--- dedi ki...

eminim bi gün tüm istediklerine ulasicaksin..tüm hayallerine...gercekten buna inaniyorum ve neredeyse eminim dicem :)

size bosuna gelecegin stari demedim efendim ....o günler cokta uzakta degil ;) buna sizde inanin lütfen :)

Emir Bey dedi ki...

sevi : şarkıyı dinledim çok mersi canım =)

cat : sen yaşlanmışın haa !

gülş : öyle günler gelmese de olur yahu !

korkunç arabesk canavarı : nasip.

tuhaffiye : orda muhtemeln çok huzurlu bir ortam var ve o tarih dövmeli güzel sesli bayan ode to my family yi söylüyor.

eysean : alakasız yorumlarda yarışılmış resmen ama nasip =))

optio : inşallah diyelim efendim, kim bilir.

morbidmortal dedi ki...

gözdenin bir sıkımlık kolu!

gülş dedi ki...

ahaha kendi yorumuma baktım da sanki eh emir bey sizin de burnunuzun havada olcağı günler gelecek demişim gibi olmuş. amaç aslında tam olarak da o diyldi. saygılar :)

Lavender dedi ki...

kızın dövmesi gibi çıkmış gün ay tarih.