Pazartesi, Eylül 15, 2008

Yerel Seçimlere Gideriken


Akape yerel seçimlere hazırlanışına tam gaz ara vermeksizin devam ederken iki yeni bosbomba transferiyle gençleri de ihmal etmediğini gösterdi. Bunlardan ilki ve soldaki Serik kökenli, gençliği boyunca siyasete gönül vermiş, yaşı dolayısıyla (17,5) kaybettiği yaşlılar heyeti seçiminin ardından depresyona girip ticarete atılmış, en sonunda da tıp doktorasını bitirip (doktorasının yapıldığı en bariz olan meslek) bu işler bana göre değil deyip bir klimalı minibüs alarak, toplu taşıma sektörüne girmiş olan ve ardından bu sektörde yükselerek Antalya Merkez Minibüsçüler Odası'nı kuran ve 7 dönem başkanlığını yapan, genç yaşında da "fahri ebedi başkan" ünvanını alan, hâlâ boş vakitlerinde minibüs kullanan değerli isim Orçun Serikli'yken diğeri ise; gençliğindeki aktivisit ve militan tavırları anasınıfı öğretmeni tarafından fark edilip, okuldan 8 sene uzaklaştırma alan, sonra da her şeyin çok geç olduğunu anlayıp "siyasete atılayım ulan" diyerek etrafındaki kavgacı arkadaşlarla "türkü ocağı" kuran, zamanla ve dayakla da civardaki diğer ocakların himayesine giren ve dengesiz yönleriyle her türlü kahve ortamlarının vaz geçilmez sohbet konularını oluşturan, esasen Elmalı kökenli Emir Varsaktan'dır. Bu iki gencin inişli çıkışlı eğitim ve siyaset hayatlarında yedi yahut sekiz yaşlarından beri tanışmaları ve bir çok tartışma ve kavgada yer yer aynı safta yer yer zıt saflarda yer almaları çok enteresan bir noktadır, ama severler birbirlerini, en fazla bıçaklarlar, asla vurmazlar. Neticede akapenin Antalya adayı Orçun Serikli ve Üsküdar adayı Emir Varsaktan'dır. Demek akape Antalyalıya gerek şehir içinde gerek dışında güvenir. Üstelik üst düzey parti yetkilileri lan bu herifin soyadı Varsaktan, az buçuk azınlık havası var, her türlü tebaya da yeşil ışık yakıyormuşuz imajı çizelim diye düşünürlerken, Varsak'ın Antalya'nın ücra hatta fena bir mevkii olduğundan bihaberdirler.

12 yorum:

YALNIZLIK OKULU dedi ki...

çok isabetli seçimler olmuş gördüğüm kadarıyla :)))

mustafa yıldırım dedi ki...

cümlelerin birbirine bağlanışını ve bizleri okurken soluksuz bırakan bu iki siyaset adamının hayat öykülerini takdir ediyorum.yalnız seriklileri yakinen tanıyan bir arkadaş olarak siyasetin bu engebeli yollarında sizleri çok büyük tehlikeler bekliyor;ev,araba,iş yeri gibi bilumum yerlerin taranması,adam kaçırma,çek-senet vs vs..
ALLAH YOLUNUZU AÇIK ETSİN TÜRKİYE'NİN AYDINLIK YÜZLERİ...

Kanuni Baha Efendi dedi ki...

Üstadlarım, bıyıkların çok yakıştığını söyleyerek başlayayım. Elmalı kökenli Emir Varsaktan Beyefendinin bağımsız olarak girmesi kanısındayım, diğer suzuki parçalarının (siyasi partilerinin)oylarını kaybedecektir. Valla ne diyeyim bilader, Allah minibüsünüze,bıyığınıza kuvvet versin, gönlünüzü neş'e ile doldursun.

triancula dedi ki...

süper ya! :DDD ellerinize sağlık, gollerinizi bekliyoruz artık! :DD

orçay dedi ki...

durmak yok, bas gaza yavrum(sloganı şaşıran heyecanlı toy parti üyesi ahaha)
sanki seçilecekmişiz gibi bi his var içimde, yüreğim cayır cayır kor bi ampul gibi ;p

Adsız dedi ki...

sizi partimize bekleriz. eğer bize katılmayı düşünürseniz madagaskar belediyesine başkan yapma sözü veriyorum.

Emir Bey dedi ki...

yo : mersi efendim :D

my : serikliden korkan manavgatlı olsun =P eheudhauhae, tabi sen orda serinlikten konuş türkiyenin aydınlık yüzü falan hey gidi hey :D

kanunibaha : teşekkür ederiz beraber bağımsız girme şansımız varsa, iki kişilik bir grup ya da parti olarak ancak öyle olur başkası bizi bozar =P

tri : içimizdeki her şeyi dışarı çıkarmaya başladık sonumuz hayr olsun.

orçay : hem toyuz hem ampul gibiyiz ama bu ülkenin bize ihtiyacı var =)))

eysean : büyük işler peşindeyiz esra hanım çok büyük !

Sentina Lenis dedi ki...

süperrsiniz..oylarim size :))) ilk secimde acele geliyorum efendim :D biyiklar dehset olmus bu arada :)))
bu kadar keyifsizken , bu kadar güldüm sayenizde..tesekkür ederim efendim ....

Allen dedi ki...

impressive. you both look like Turkish conservative men. The religious-minded AK Party is in power, but the state enshrines secularism so debates about Islam crystallise around headscarves and women's covering. Turkey has always opposed the debates that have taken place in many European parliaments on the Armenian genocide claims, some of which voted for recognition, saying that history should be left to studies and interpretation by scholars.Do you agree with their thoughts?

Emir Bey dedi ki...

allen : it is too much funny that, because my friend and me just took this photos to be look like a conservative akp member =) and the whole entry is joking about our new "fake" akp membership =)) it looks like it is working =)) there is always a tension between conservative religious people and secularist kemalist people since the beginning of the republic, it becomes hot or cold in different timew with different governments but it is so ordinary in turkey that you just get used to this kind of staff and you become numb in that topics. for me that armanian problem is not just for historians to solve also politicans have to be involve that debates and both sides should realize their mistakes and talk about them and create a solution, then make a new begining. but i am just an individual and that s my personal ideas and perspective. by the way i am still laughing that i really look like an akp member with my mustache =))

SE7IN dedi ki...

ehehe... allah müstehakınızı versin emir bey (konzervatif havaya hemen kaptırdım kendimi) =)) benim de oyum size efendim, özellikle azınlıklara yönelik duyarlı tutumunuzla kazandınız desteğimi =)
yalnız belediye başkanlığı kesmez; bu halk sizden milletvekilliği, bakanlık bekler. durmak yoktur, durursak düşeriz (biz çocukkene de bu slogan vardı bak). yalnız bakanlığa atandığınız gün isminizi binali olarak değiştirmeniz lazım gelir, bu bıyıklara binali denk gelir =)

Emir Bey dedi ki...

se7in : nasip =) binali ye sıcak baktım :D