Pazar, Aralık 21, 2008

5BB / Türkiye'de "Öteki" Olmak


Önce fotoğraflar:


Batu Bey sağolsun bana hep arkadaş oldu bu üç gün sürecinde, cuma sabahı Üsküdar'dan İstanbul ve çalıştaylarımız.


Çalıştaylarımız ve bu gruplardan çıkan soruları cevaplamak üzere aramıza katılan Ali Sirmen ve Ruşen Çakır, Açmöf Müdürü Hakan Yılmaz hocamızla.Dinleti yaptığımız yemek salonu ve değerli politika gençleri, dinletimizden kesitler ve nota sehpamızın doluluğu, ayrıca genel değerlendirme ve sertifika töreni.

Cuma, cumartesi ve pazar günlerimizi 5. Boğaziçi Buluşması'na ayırmıştık bu hafta. Konumuz başlıkta gördüğümüz konuydu. Pek güzel pek dolu dolu geçti bu üç gün, gerek okulumuzun bu tip konulardaki kimseden çekinmeyen serbest tavrı, gerek katılımcıların samimiyetleri bu buluşmanın güzelliğini arttıran faktörlerdi muhakkak. Medyanın ya da pek çok insanın kolaylıkla büyük olaylara dönüştüreceği konuşmaları özgürce hep beraber yapabilmek, dinlemek, anlamak, toplum için henüz ütopik bir kavram olabilir ama buluşmadaki farklı yerlerden gelen öğrenciler için gerçek bir durumu ifade ediyordu. Dileyelim de önce bu fikir özgürlüğü topluma yayılsın, bundan sonraki adımlar açısından herşeyden evvel bu gerekli gibime geliyor. 5BB'nin benim için bir güzel yanı da Emir Bey olarak, konuklara bir şeyler dinletme fırsatımız oldu. Nağme Hanım olsun Emir Efendi olsun pek karizmatiktiler, dinleyicilerimiz hem coşkulu hem sakinlerdi, hoş o kadar duygusal parça çalınırsa ardı ardına olacağı bu. Yapacak bir şey yok lakin Emir Bey tarihimizin en keyifli konserlerinden birini vermiş olduk biz. Bakalım Taşoda'yı ne yapacağız. 

Bu perşembe saat 17.00'de GKM'de isteyen herkes ücretsiz olarak Emir Bey'i dinleyebilir. Gönlümden geçen her Taşoda'da farklı repertuar yapmaktı ama hem çalışacak vaktimiz olmadığı için hem de bize düşen süre uzadığı için, bu dönem yeni eserlerin yanısıra sevdiğimiz lakin önceden çaldığımız eserlere de yer verirsek şaşırmayın. Detaylı konuşuruz sonra Taşoda mevzusunu, saygılar. Ayrıca Açmöf'e bu başarılı organizasyon için çok teşekkürler.

Hiç yorum yok: