Pazar, Aralık 29, 2013

Çok Hızlı Ama Yanlış


Gündem öyle hızlı akıyor ki takip edeceğiz derken başka hiçbir şeye enerji kalmıyor. Bir de hızlı akıyor, gür akıyor gündem ama yanlış akıyor. Nil İpek Hanım'la çok beğendiğimiz bir Youtube yorumu vardır Umut şarkısının altında, "Sozler cok guzel. Ama yanlis." diye. Tam öyle yani çok hızlı ama yanlış.

Gündem çok hızlı akınca vakit buldukça kendimi Twitter'a veriyorum, keza gündemi gerçek zamanlı takip edebileceğim tek yer orası, unutmayayım dediklerimi oraya not düşüyorum ya da favori ekliyorum ki sonradan bulabileyim. İşte şu bir kaç günden unutulmasın istediğim bir iki şeyi sizlerle de paylaşayım.

Ahmet Hakan'ın şu yazısıyla işe başlayalım kibri tanrıyı aşanlara gelsin.
Bir adet Erbakan Hoca video'su, hahaha iyi yanlarını alın hocanın.
Bir annenin yüreği daha evlat acısını kaldıramadı.
Uludere / Roboski'nin üzerinden tam 2 yıl geçti, kimse umursamadı.
Polis ve halk Cuma gecesi İstiklal'de Noel'i kutladık.
Noel demişken, utancımızdan yerin dibine girdiğimiz şeyler gördük.
Devrimci Avukatlar'ın bir kısmı serbest kaldı.
...


Daha neler neler oldu efendim, kefenler mi giyilmedi, koşarak kat edilecek mesafelere uçaklar mı kaldırılmadı, fotoşoplar mı yapılmadı, davalar mı satılmadı. Kalbim şişiyor, kalbimin kurumasından daha iyidir tabi ki.

Bir yandan yazılar yazma, bir yandan müzik yapma gayretindeyim, arada bir şeyleri kaçırıyorum muhakkak ama affola. Yapmaya niyetlendiğim daha nice şey var, hepsinden önemlisi kendime bir program yapsam iyi olacak sanırım. Evet yeni yıl hedefim düzgün bir program olabilir.

Hiç yorum yok: