Cumartesi, Temmuz 18, 2009

Maddeler Silsilesi


Çimen Hanım beni yazmaya teşvik etmiş konular da itiraflar,

* Her daim bir heavy metal grubum olsun isterdim hâlâ da isterim, hah olur mu dersiniz bence olmaz kolay kolay, ama sahnede "after never neverland" diyemedikten sonra ya da çatallı bir sesle "you take a mortal man" diye şarkıya giremedikten sonra, neyleyem ben müziği !

* Süper iyi birileri beni keşfetsin ama süper iyi bir insan olsun bu kişi istiyorum, benim hikayem de böyle başlasın istiyorum.

* Çok zengin iş adamı kılıklı biri benim isteklerime sponsor olsun istiyorum, misal İtalya'ya gitmek istiyorum dediğim zaman, genç adamsın tabi al biletin git de gezele desin.

* Bir de aklıma geldi bugün anneme anlattım, lise birinci sınıftayken şöyle bir şey yapmıştık, niye yaptık zerre kadar fikrim yok, Korcan Bey burayı okuyorsa bir beni de aydınlatsın. Günün son dersinin son on beş dakikası, ben ve Korcan Bey bir şekil hocam bir şey yapacağız diyerek tahtaya kalkıyoruz, sonra Urfa'nın etrafı dumanlı dağlar aman aman diye türkü söylemeye başlıyoruz ahahah, sonra baya söylüyoruz sonra nakaratta gezme ceylan bu dağlarda kısmında Korcan Bey tekrar tekrar devam ederken ben önce bir tur oktava çıkıyorum, sonra da yaralıyam yaaaaaar diye uzun havaya giriyorum. sebebi neydi nasıl bir hareket hâlâ çözemedim, bir sebebi yoksa hele dünyanın en süper insanlarıymışız helal olsun bize.

* Her zaman az az konuda genel bir bilgim olacağına, tek bir konuda dünya hakimiyeti istedim, tabi olmadı bir gün olur, olursa da bir Tolkien eseri olur bu konu belki.

* Az iş yapıp çok para kazanmak istiyorum, ya da Eda Hanım'ın tanımıyla çok para kazandıran dandik bir iş yapmak istiyorum. Dandik doğru kelime değildi herhalde ama neyse.

* Gençliğimdeki sosyalleşme hızıma ve karizmama geri dönmek istiyorum ama artık derslerimde de çok çok başarı istiyorum.

* Tanıştığım insanlarla ahbap olana dek bazen isimlerini öğrenemiyorum. En zor an telefonlarımızı alırken rehbere kaydederken ismini yazmadığımı görmesin diye girdiğim çabalar. Playback tuş basışlar.

* En sert itirafın sonuncusu olduğunu düşünüyorum.

* Şeftali yerken uyuz ya da tedirgin olmuyorum ama olanları anlıyorum, yadırgamıyorum.

Yazmaya teşvik edelim diye Nil İpek Hanım'ı dürtüyorum ben de, konumuz itiraflar evet.

1 yorum:

operadaki fantom dedi ki...

sert itirafınızın çözümü telefonu karşınızdakine verip "al yaz numaranı, kaydet kendini" falan demek oluyor, denedim ve gördüm:)
hatta bir de sonunda "kendini de çaldır" derseniz dadından yenmiyor ahah..