Pazartesi, Mayıs 23, 2011

Emir Yargın'dan Türk Müzik Piyasasına Bir "Tokat"Not: Çok resmi formatta bir yazı oldu, korkmayın hep vakitsizlikten oluyor, çünkü bültenlerinden yararlandım sanki kendim yazmışçasına hayasızca.


Emir Yargın heyecanla beklenen ilk albümü Tokat’ı geçtiğimiz günlerde yayınladı. Albümde Emir Yargın’a senelerdir birlikte müzik yaptığı, farklı projeleriyle ismini duyurmuş pek çok müzisyen eşlik etti. Albümde Yargın’a eşlik eden müzisyenler başta Onor Bumbum olmak üzere, (bendeniz) Emir Aksoy, Nil İpek Hülagü, Umut Şimşekli, Nurtun Şarman, lansman konserinde de sanatçıyı sahnede yalnız bırakmayarak, müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Kuzu Müzik’ten çıkan Tokat albümü www.kuzumuzik.com adresinden ücretsiz olarak dinlenebiliyor ve satın alınıp indirilebiliyor. Ghetto’da gerçekleştirilen lansman konseriyle tanıtımı yapılan albüm, müzik piyasalarına yepyeni bir soluk getirmeyi hedefliyor. Tokat albümü, sıra dışı 8 şarkıdan oluşuyor. Emir Yargın şarkılarıyla dinleyenleri farklı mekanlara götürüyor ve farklı karakterlerle tanıştırıyor, bunları yaparken de gerçek hayata göndermeler yapmayı ihmal etmiyor. Yaptığı müziği “yenilikçi pop” olarak tanımlayan Yargın; enerjisi, tarzı ve müziğiyle Türkiye’nin ve dünyanın yeni popstar’ı olmaya adaylığını koyuyor.

Gecenin başlangıcında lansman konserine gelenlere özel, albümün çıkış şarkısı Tokat’a çekilen klibin ilk gösterimi gerçekleştirildi. Tokat şarkısı, farklı ve eğlenceli klibiyle de çok konuşuluyor. İsmet Kurtuluş’un yönetmenliğinde çekilen klibin başrolünde ünlü oyuncu Serdar Deniz yer alıyor. Televizyon kanalları ve internet üzerinden yayınlanan klip, kaliteli çekimleri, samimi oyuncuları ve sürpriz konuklarıyla müzikseverlere “yenilikçi pop” tanımı hakkında da bir fikir veriyor.


Klibi de koyalım tam olsun:


Emir Yargın - Tokat from emir yargin on Vimeo.


Yönetmen: İsmet Kurtuluş
Oyuncular: Serdar Deniz, Emir Aksoy, Haluk Can Dizdaroğlu, Mustafa Özkurt, Melis Sincer
Robotlar: Orkun Kont, Yeşim Tunç, Pelin Aslan
Styling: Buğra Özalp
Görüntü Yönetmeni: Oytun Orgül
Görsel Efektler: Hazal Giraygil
Koreografi: Yeşim Tunç
Prodüktor: Emir Yargın


Emir Yargın kliple ilgili şunları söyledi:


"4 ayrı günde yapılan çekimlerde fazlasıyla yorulduk ve eğlendik. Babam Cemal Yargın ve ben, ağabeyim Bahadır Yargın'ın tasarladığı kostümlerde kullanılacak aksesuarları bulmak için tüm Eminönü esnafıyla haşır neşir olup güzel dostluklar elde ettik. Bir çok kez ellerimiz yandı, tekrar tekrar yaptık ve bozduk. Usta oyuncu Serdar Deniz klibin kötü adamı rolünde oynayarak mafya babasını canlandırdı. İç mekan çekimleri Cumhur Kaplan’a ait 'ISTUDYO'da gerçekleşti, klip için kilolarca geri dönüştürülmüş Kraft kağıdı kullanıldı. Robot Dostlarım çekimlerde çok acı çekti. Galata Köprüsü sahnelerinde halk robotlara yoğun ilgi gösterdi. Eğer yeterince dikkatliyseniz klipte Onor Bumbum'u bile görebilirsiniz. =) Ve sonunda Tokat huzurlarınızda! Bu yolculuğa benimle birlikte çıkan herkese çok teşekkürler!"

Yayınlandığı televizyon kanalları ve paylaşıldığı internet sitelerinde şimdiden büyük ilgiyle karşılanan klip, müzikseverlerden olumlu tepkiler alıyor. Şarkı sözlerindeki hikayenin doğrudan senaryoya yansıtıldığı klipte, sokaklardaki ve içimizdeki şiddete gönderme yapılıyor. Emir Yargın’ın, kıyafetlerinden saçına, kendi tasarımı olan kolyelerinden ayakkabısına kadar her yönüyle dikkat çekici olan imajı, klibin karşılaştığı ilgiliyi açıklayan etmenlerden biri oluyor.


Emir Yargın kimdir?

1988'de Ankara'da doğdu,
13 yaşında davul çalmaya başladı,
Lise yılları boyunca pek çok konserde davulcu olarak yer aldı,
Plato Film’in “Rüzgarlı Tepe” adlı uzun metrajlı filminde yardımcı erkek oyuncu rolünde oynadı.
Seneryosu kendine ait olan ve başrolünü üstlendiği “Çay” isimli kısa filmi İstanbul Erkek Lisesi Kısa Film Yarışması'nda ödül aldı,
İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nü tamamladı,
Öğrencilik yılları boyunca pek çok farklı müzik grubunda solist ve davulcu olarak yer aldı,
Reklam filmlerinde rol aldı,
Türkçe sözlü pop şarkıları yazıp bestelemeye başladı,
Şarkılarının kayıt sürecinde Onor Bumbum’la çalıştı,
“Origami” adlı şarkısı 2010 Japon-Türk Dostluk Yılı kapsamında Japon Konsolosluğu'nun arşivlerine girdi,
Onor Bumbum'la elektronik altyapılı dans müziği icra ettikleri The Bananas grubunu kurdu, İstanbul, Antalya, Adana, Bursa ve Eskişehir gibi pek çok şehrin popüler mekanlarında konserler verdi,
“Fucker Discotheque” isimli şarkıları ve şarkının eğlenceli klibi internette büyük ilgi gördü,
Yaptığı viral videolar internette büyük ilgi gördü ulusal televizyon kanallarında yer aldı.


Emir Yargın Hakkında:
www.emiryargin.com
www.facebook.com/emiryarginfan
http://twitter.com/EmirYargin


Hiç yorum yok: