Pazartesi, Mayıs 18, 2015

Emir Yargın - Oturmaya mı Geldik?


Emir Yargın kardeş bu seneye tüm hızıyla girdi, bunu da her adımıyla hissettiriyor. Daha bir ay oldu olmadı ki Geri Dönüşüm Kutusundaki Anılar adlı ikinci albümün ilk klibi Günsu ile söyledikleri Kalple Beynin Savaşı'na gelmişti. Birkaç gündür ise ikinci klip sosyal medyayı sallıyor desem abartmış olmam herhalde. Bahsi geçen klibimiz başlıktan da anlayacağınız üzere Oturmaya mı Geldik? adlı parçanın klibi.


Vallahi de ben oynadım diye demiyorum ama ortaya çok eğlenceli bir klip çıktı. Klibin bu güzellikte olmasında payı olanlara değinmek gerekirse başta pek sevgili yönetmenimiz İsmet Kurtuluş, ardından yardımcısı Benan, büyük oynamaların adamı Şevket Süha Tezel, değerli abim Alişan Özkan, Çağdaş, Emir, tüm diğer değerli oyuncular ve set ekibinin toplamı o gün öyle güzel bir iş çıkmasını sağladılar.

Şarkının sözlerini de şuraya iliştireyim çünkü fark ediyorum ki pek çoğumuz şarkı çalıp giderken ne dediğini anlamaya çalışmıyoruz, belki yazılı görünce daha kolay gelir hikâyeyi yakalamak. Klibi de iliştireyim şuraya hâlâ izlemediyseniz diye. Malum görmemek değil görmezden gelmek ayıp.Doğmana vesile olan ilk törende 
Vitaminken dinlediğin melodiden kaçarsın 
Şimdi böyle burun kıvırıyorsun ama
Kızar sana genlerindeki halay başı

Nereden çıktı şimdi bu burnu havada tavırlar
Hepinizin kanında gerdan kıran alyuvarlar
Sen şimdi bunları dinlemem diyorsun ama
Cenaze namazında türkücüler saf tutar

Oturmaya mı geldik dünyaya güzelim?
Kasma kendini ne var kasacak güzelim?

Oynayacaksın, başka çaren yok oynayacaksın 
Parmaklar kopana kadar şıklatacaksın
Terli beyaz gömlek içini gösterene kadar
Gerekirse mendille savaşacaksın

Her kızın gelinlik hayali kurduğu gibi
Senin de içini yakar, halay hayali
‘Dj Bilmem Ne’ gelince çok koşarsın ama
Sana tek şarkı yazan mahallendeki MC

MC Aşırı Sinirli:

Duyuyor musun beni, 
Lanet olası dünyaya oturmaya gelmiş 
Vicdansızın kızı, Allah’sız kitapsız
Lanet Olsun, kasma

Oturmaya mı geldik dünyaya, 
Kasma kendini gel buraya


MC Aşırı Sinirli'nin ayrıca en büyük hayranıyım.

Klibin güzelliği kadar Emir Yargın'ın klibi paylaşım şekli de bence tüm ülkede kendini viral master olarak kabul eden camiaların (özellikle reklam sektöründe) ibret alacağı bir şekilde gerçekleşti. Her şey bu fotoğrafla başladı:


Kızı Aldık
Posted by Emir Yargın on Tuesday, May 12, 2015

Fotoğrafın altına gelen 700 civarı beğeni ve 100 kadar yorum işlerin beklediğimizden daha da heyecan verici ilerleyeceğini göstermişti, ardından Şevket Abi şu paylaşımı ile videoyu yayınladı ve olaylar gelişti.

Dilerim tıpkı Kalple Beynin Savaşı'nda olduğu gibi bu şarkının klibini de hem ana akım hem de alternatif tüm kanallarda bol bol izleriz. Böylece içinde yer aldığım bir başka Emir Yargın klibini de hayırlısıyla geride bırakmış bulunuyorum.

Önümüzdeki hafta da Emir Yargın kardeşimle bir başka maceraya atılacağız ama çekimleri yapmadna detay verip heyecanımızı kaçırmak istemiyorum, bekleyiniz görünüz.

Gelelim diğer gelişmelere. Annem sonunda çok büyük kısmında birlikte yaşadığımız Feneryolu'ndaki evden taşındı ve yeni muhiti Yeldeğirmeni'ne bu hafta sonu itibariyle yerleşti. Mahallesi de ne güzel ki kendisi gibi capcanlı, ev de tatlı, zamanla oturdukça daha da tatlılaşacak muhakkak. Ben de bu gelişmelere istinaden hemen kendisinin Twitter hesabını biraz daha güncelledim. Kendisini buradan takip edebilirsiniz: @nur3ak

Hesabı tam bir "aktroll" hesabı gibi dursa da öyle değil merak etmeyin, zaten şimdilik Facebook kadar aktif kullanmıyor Twitter hesabını. Ayrıca kendisine dair olan fikirlerime çok zaman sonra ListeList'te anneler günü özel listesinde kaleme aldığım bir paragrafta yer verdim, okumak isteyenler böyle gelsin: #AnnemeListe: ListeList Ekibi Minnoş mu Minnoş Annelerini Anlatıyor

Bu arada ListeList demişken Pürtelaş 3+1'in Cihan Mürtezaoğlu bölümü öyle fena ki kelimeler kifâyetsiz kalıyor. Cihan ayrı Efe ayrı, bir de bölümü yayınladık bir gün sonra kendileriyle Peyote'de arka arkaya sahne aldık, iyice fena oldum. Bölüme şuradan (Pürtelaş 3+1 Bölüm 32: Cihan Mürtezaoğlu) bir göz atmanızı tavsiye ederim, buraya da bir şarkıyı koyayım en azından, çevremdeki herkesin diline dolanan bir şarkı, Deli.


Cihan Mürtezaoğlu - Deli | ListeList Pürtelaş 3+1Cihan Mürtezaoğlu söylüyor."deli eder bu sessiz aşk beni"Tüm Cihan Mürtezaoğlu videolarımız için: https://youtu.be/wNSKognvoqY?list=PLaZ1wLPKFV8wfJpOV6frBMOIaECxwS4Fa
Posted by Pürtelaş 3+1 on Friday, May 15, 2015

Son bir video ile yazıma burada son vereceğim:


Can Güngör'ün Moda Sahne konserinden insanı izlerken uçuran bir Değişmem kaydı, ne şanslı o an orada olup bunu canlı canlı deneyimleyenler...

Son olarak sinirlenmemek için gündem konularına pek değinmek istemiyorum dilerim kötü olan her şey belasını bulurken iyi olan şeyler de en güzel şekilde yaşamaya devam eder, sevgiler.

Not: Bu arada Yavuz Hakan Tok'un Milliyet Sanat'ta yazdığı şu yazıyı okudum da çok mutlu oldum, çünkü anladım ki Emir'i tanısın tanımasın şarkıları kendini vererek bir tur dinleyen çoğu insan en ince ayrıntıya kadar albümde anlatılmak istenen her şeyi tüm ciddiyeti ve mizahıyla anlayabiliyormuş. Kendisine bu güzel yazı için ben kendi adıma teşekkür ediyorum.

1 yorum:

kağıt faresi dedi ki...

şarkı sözlerinde 3.paragrafta "oturmaya mı geldik" olması daha doğru sanki. ufak bir yazım hatası var gibi geldi bana :)